פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

ITAY_ZAMIR
איתי זמיר מנכ"ל חברת ווש במפגש מועדון השבבים הישראלי, ספטמבר 2015. צילום: אבי בליזובסקי

אחד מגורמי הלכלוך העיקריים בצדי הדרכים הם בקבוקי הפלסטיק, שרבים מהם לא מוצאים את עצמם במיחזורית לאחר השימוש. אילו היו ברחובות ברזיות עם מים הניתנים לשימוש כמו אלו שבבקבוקים אפשר היה לחסוך הרבה כסף, להקל על סחיבת בקבוקים הבבדים ועוד. אבל בעידן האינטרנט של הדברים גם ברזיה איננה מה שרואים כלפי חוץ.

איתי זמיר, מנכ"ל חברת ווש (Woosh ) סיפר על תחנת המים החכמה שפיתחה חברתו במפגש מועדון השבבים הישראלי שעסק ב-IOT. " התחלנו לחולל שינוי בעולם האורבני בדרך של הנגשת מי שתיה במרחב הציבורי. ווש פיתחה תחנה שמסוגלת לספק מים מטוהרים במרחב הציבורי לבקבוקים ברחוב. המוצר מותקן ברחובות ערים, פארקים, שדות תעופה ועוד. כחלק מתהליך הפיתוח התחנות שלנו ממוחשבות לחלוטין ובעלות יכולת תקשורת.

התחנה ניתנת לניטור 24 שעות 7 ימים בשבוע  והיא  שולחת סוגים רבים של הודעות למרכז בקרה. אחד הדברים הבסיסיים שהיא מודדת הוא צריכת המים בזמן אמת, אבל בפארקים העירוניים בסן פרנסיסקו למשל משתמשים בה גם כדי לנטר את המרחב הציבורי, בין היתר למעקב אחר צריכת המים המשמשים להשקיית הפארק כולו, צילום של מצב הצמחייה וכדומה.

המערכת גם מאפשרת ללמוד על תנועת הולכי הרגל. "סיימנו לאחרונה פיילוט בתל אביב וגילינו שאנשים משתמשים בתחנות בין חצות לארבע בבוקר. אנשים יוצאים מהברים והולכים וממלאים מים, זה מאפשר גם לעירייה להבין היכן אנשים מסתובבים ואיך אני ממקסם את השירות לאזרחים. למעשה מדובר ב-HUB של חיישנים המנתחים את הנתונים למען המשתמשים השונים בעירייה, ניתן להציב בה חיישני איכות מים, לחץ גילוי דליפות מים, זיהום אוויר ואבק באיזור התחנה כמו גם לחות, טמפרטורה ואף רעש. גם המשתמש יקבל מידע כמה מים צרך, כמה בקבוקי פלסיק חסך.

גם כל תחנה כזו יכולה לשמש כנקודה חמה של WIFI. מסך מגע המספק הודעות מהעירייה ומפת גוגל לתיירים, אמצעי לדיווח על אירועים ותקלות למוקד העירוני. התחנה יכולה לשמש אפילו כטלפון  VOIP  ברחוב. דוגמה לכך היא פרויקט ענק של קוואלקום בניו יורק להחליף את הטלפונים הציבוריים בטלפונים חכמים ב-VOIP.

לסיכום אמר זמיר: "המערכת מספקת לעירייה כלים לשפר את תפקודה ולתרום לבריאות התושבים"

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
טאואר ג'אז מדווחת על המשך הצמיחה
ראסל אלוואנגר, מנכ"ל טאואר-ג'אז: אנחנו מצפים לשנת 2020, במהלכה כושר הייצור צפוי לעלות ויחד עם הפעילויות העסקיות...
קרא עוד


תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות