פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

הזדמנות כזו יש פעם בחיים של חברה

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני


BILI_HARVOYA
בילי הרבויה בכנס מועדון השבבים

רציתי להגיע לIPO ב-2016 ואפילו פסלנו הצעה קודמת להיקנות. אבל נעתרתי להצעה של אמזון, שהיתה לקוח שלנו משום שרק פעם בחיים של חברה יש הזדמנות לעשות את כולם מרוצים – העובדים, המשקיעים שעשינו פי 10 על הכסף, גם את החברה עצמה וגם אצ הלקוחות. בסופו של דבר התחברנו לחברה עם דנ"א דומה לשלנו – של ג'ף בזוס שרוצה לשנות את העולם והחלטנות לשנות את החלום.

הרבויה נולד בסריבו ומצא את עצמו לבקשת אמו בקבוצה האחרונה של יהודים שעזבה את בוסניה ערב מלחמת האזרחים. הגעתי לבד כפליט בודד בן עשרים.

חשבתי שהמלחמה תסתיים אחרי כמה שבועות. אבלח היא נמשכה ארבע שנים. ההורים נשארו בסרייבו אבא היה מנכ"ל של החברה הכי גדולה ביוגוסלביה דאז – "יגוסלביין טלקום. עד היום הם שם." אני נותרתי פה. התאהבתי בארץ ובליאת. באתי לארץ עם 100 מארק ומזוודה. בסופו של דבר סיימתי את התואר הראשון בהצטיינות וגם סיימתי תואר שני בהנחייתו של פרופ' יוסי בירק.

החלטתH ללמוד בטכניון כדי להעביר את הזמן. קודם הלכתי ללמוד עברית והייתי ושיחקתי כדורסל. אחר כך התחלתי ללמוד בטכניון ושם פגשתי את נאפה בשארה. את החברה הקמנו ביחד עם רונן בונה וצירפנו כיו"ר את אביגדור וילנץ שגילה התלהבות ואף גייס עבורינו כספים

אחרי שנים ביבמ, נאפה היה זה ששכנע אותי להגיע לחברת גלילאו של אביגדור וילנץ שם עבד – וילנץ משמש כמו אב רוחני.

לאחר המכירה של גלילאו למרוול מצא את עצמו הרוויה מהנדס במרוול, וגם אביגדור וילנץ חיפש לפתוח סטאטרפ חדש. היה לי ולנפה חלום מהטכניון, רצינו לעשות טרק לנפאל. כדי לבדוק את ה"זוגיות" שלנו כדי לדעת אם אנחנו מסוגלים לעבוד ביחד. פגשנו את אביגדור, והוא שמע את הרעיון ואמר – תתחילו מחר בבוקר. נאלצנו לוותר על הנסיעה לנפאל, אבל את השם אנפורנה – אחת הפסגות הגבוהות בנפאל, בחרנו כשם החברה. בזכת וילנץ היתה לי פריבילגיה בתור מנכ:ל לא להתעסק בגיוסי כסף אלא לעסוק בנושא עצמו.

 

הבנו שאין חברות גדולות שמתחילות מהארץ. היה לנו חלום גדול לפתוח חברה גדולה. רצינו לפתח SOC שיחבר בין האיחסון והרשת. אביגדור עזר לנו לעשות לעצב את הרעיון, היתה לו מספיק חוכמה גם להבין שהרעיון פחות חשוב ומה שחשוב זה אנשים, צריכים להיות מספיק גמישים ולשנות את המוצר תוך כדי תנועה. בהמשך גייסנו צוות 'סוף הדרך' – אמרנו מיום אפס שאנחנו נקים חברה מולטי מיליארדרית. שכפלנו את המודל של גלילאו, כשהמו"פ והמנכל ישבו בישראל, וכל החלק העסקי נוהל על ידי נאפה בסן חוזה.

החלטנו שהחיים קצרים וחייבים לקבל החלטות, הרגשנו שאנו יכולים לשנות את העולם וזה דרש לעזוב את המקום שהיינו בו ולהתחיל עתיד חדש.


עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
VAYAAR גייסה 109 מיליון דולר בהובלת קרן קוך
בסבב השתתפו גם כל המשקיעעים הקיימים בחברה ובהם באטרי ונצ'רס, בסמנר, ICV, ITI, וולדן ריברווד וקלטק.
קרא עוד
‫שבבים‬
NVIDIA מכריזה על חידושים בתחום מחשוב העל
בין ההכרזות: פלטפורמת תכן חדשה מאפשרת תכנון שרתים מואצי GPU לביצוע התרחבות מהענן, לקצה, הדמיות A, אחסון עתיר...
קרא עוד


תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות