פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

אינטל חזרה לאייפון - ועימה גם סיוה

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני

 

CEVA
 

 

אחרי כמה חודשים של שמועות והשערות, פרוייקטי פירוק המכשיר שבוצעו בקדחתנות בימים האחרונים גילו שאפל שילבה במכשירים החדשים את המודם של חברת אינטל (Intel XMM 7360), המגיע ביחד עם הקניין הרוחני (IP) של מעבד DSP מתוצרת סיוה.

המודם של אינטל עבור רשתות LTE מבוסס על מעבד Baseband של חברת CEVA (ככל הנראה גרסה של CEVA-XC320), המעניק למכשירים סלולריים יכולת להוריד מידע בקצב של עד 300Mbps. הוא מעניק למודם יכולת קישוריות אל שישה תקני תקשורת נפרדים, בהם: LTE-FDD, LTE-TDD, EDGE, HSPA+ ו-TD-SCDMA הסיני.

בפועל, אפל פיצלה את השוק בין אינטל ובין קואלקום: הטלפונים המיועדים לרשתות CDMA שיימכרו על-ידי Verizon, Sprint ורוב ספקיות התקשורת בשוק הסיני, יצויידו במודמים של קואלקום. שאר הטלפונים, כולל אלה שיימכרו על-ידי AT&T וספקיות התקשורת האחרות בעולם, יצויידו במודמים של אינטל.

דו"ח מיוחד של Benchmark שהגיע לידי Techtime, מעריך שמדובר בחלוקה כמעט שווה של השוק במונחי מספר המכשירים שיימכרו. אומנם מכירות האייפון של חברת אפל לא נמצאות בשיאן ואפילו ירדו ב-15% בהשוואה לשנה שעברה שבהן היא מכרה כ-230 מיליון מכשירים, אולם גם במצב כזה מדובר במכירה של יותר מ-100 מיליון מכשירים בכל אחת מהגרסאות.

להערכת בנצ'מרק, CEVA גם הצליחה להיכנס אל תוך אוזניות AirPod החדשניות אשר נמכרות ביחד עם מכשירי iPhone 7. האוזניות מתחברות אלחוטית אל המכשיר בלא כבל וקונקטור פיסי. להערכת האנליסטים של בנצ'מרק, משולב בהן הקניין הרוחני של CEVA לתקשורת בלוטות'.

גם כאן אפל פיצלה את השוק בין אינטל וקואלקום, אלא שיכול להיות שהשוק של האוזניות אפילו גדול יותר (במספר יחידות, לא בהכנסות) משוק היעד של מכשירי הטלפון. אוזניות AirPod תואמות לשימוש גם במוצרים אחרים של אפל, כולל דגמי טלפון ישנים יותר וטאבלטים של החברה.

סיוה תיכנס לתחום המצלמות

בנצ'מרק מעריכה שבקרוב תצליח סיוה להיכנס למרכיב נוסף בתוך עולם הסמארטפונים המתקדמים לרשתות LTE: "הקניין הרוחני של מעבד ה-DSP של סיוה אינו מצוי בתוך יחידת עיבוד התמונה במצלמה הכפולה של ה-iPhone 7, אולם המגמה המתפתחת של שימוש במצלמות כפולות בתוך הטלפונים מייצגת הזדמנות לסיוה. אנחנו צופים נצחונות תכנון לשימוש בפתרון עיבוד התמונה של החברה".

ככל הנראה הכוונה היא למעבד התמונה החדש, CEVA-XM4, המיועד לסמארטפונים, טאבלטים, מערכות נהיגה חכמות, מערכות אבטחה ומעקב, וכן ליישומי מציאות מדומה.

מעבד XM4 מספק יכולות מוגברות, דוגמת ייצוב תמונה דיגיטלי, פוקוס רב-מוקדי, זום, רזולוציה גבוהה במיוחד, הפחתת רעשים ושיפור הצילום בתנאי אור נמוכים. המעבד תומך גם בצילום וסריקת תלת-מימד, ומאפשר ניתוח מידע חזותי וזיהוי עצמים באמצעות שימוש בטכנולוגיות של רשתות נוירונים המדמות את פעילות המוח.

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
מרכז מצוינות סיני-ישראלי להדפסת ננו חומרים יוקם בבר אילן
האקדמיה הלאומית הסינית למדעים תקים ביחד עם אוניברסיטת בר אילן מרכז מצוינות הכולל מעבדת מחקר להדפסת חומרים...
קרא עוד
‫שבבים‬
סמסונג תהיה הראשונה לשלב מודם 5G בתוך השבב הראשי של הטלפונים
סמסונג תהיה הראשונה להשיק מערכת על שבב שתכיל מודם 5G כחלק אינטגרלי לפני סוף 2019, כך שהוא ישולב כבר בתחילת 2020...
קרא עוד
תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות