פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
HEMI PERES INNOVEX2017
 חמי פרס בכנס iNNOVEX2017. צילום: ניב קנטור

לשמעון פרס ז"ל, נשיא המדינה וראש ממשלה, היה חזון - להפוך את ישראל למרכז חדשנות עולמי. לפיכך כאשר פנו אליו מארגני כנס iNNOVEX לפני חמש שנים, הוא התגייס לעזרה. "הנשיא פרס שלח מכתב, ובו הסבר שעזר לנו לשכנע אנשים בחשיבותה של החדשנות." אמר שלמה גרדמן, מנכ"ל ASG ויו"ר משותף של כנס iNNOVEX2017.

הכנס הוקדש השנה לזכרו של שמעון פרס, ובנו חמי פרס, המשמש כיום כיו"ר מרכז פרס לשלום ולחדשנות היה ראשון המברכים בכנס שהתקיים בשבוע שעבר במרכז הכנסים אווניו.

בפנותו לנציגי החברות הרב לאומיות בקהל אמר פרס: "אחריות נוספת עליכם, מנכ"לים של חברות רב לאומיות גדולות. העליה של החברות הגלובליות היא זו שתישא אותנו אל העתיד. ואולם לא מספיק לבנות חברות גדולות ולא מספיק לעשות עסקים גדולים, ואפילו לא מספיק לפתור בעיות עולמיות. אנו צריכים גם ערכים מוסריים. מכיוון שאבי אמר שטכנולוגיה בלי מוסר מסוכנת, בדיוק כמו שמוסר בלי טכנולוגיה עלול להוביל לעוני."

"ברוח חזונו ורעיונותיו של אבי, היכולת שלו לראות רחוק ולחלום ולהיות איש חזון, החלטנו לקרוא למרכז "מרכז פרס לשלום וחדשנות". נמשיך לפעול להבאת השלום בין אנשים לאנשים כדי להכיר זה את זה ולעשות פרויקטים משותפים אך אני מאמין כי חדשנות היא המפתח לעתידנו. היא המפתח לעיצוב העתיד. אנו הולכים ליצור מסע מדהים במרכז פרס לשלום ולחדשנות כדי להראות את התרומה שלו לעולם וכיצד השפיע על בני אדם ברחבי העולם. אך גם לחנך את הדור הצעיר ללמוד כיצד מדינת ישראל נוצרה ומדוע היא הפכה כה חשובה כמרכז לחדשנות טכנולוגית ומדע."

 

innocex2017 audience

מבקרים בתערוכה הצמודה לכנס iNNOVEX2017. צילום: קובי קנטור

"אנו מזמינים אתכם להיות חלק מהמסע. אני רוצה לומר משהו על עשר השנים הבאות. בחזוני, מכיוון שזוהי ועידת חדשנות. אני מאמין כי העשור הבא הולך להיות חסר תקדים. העולם נע וצועד קדימה במונחי חדשנות ומורכבות טכנולוגית. אנו נעים לעידן התבונה המלאכותית."

"אנו נכנסים לעידן שבו כל התעשיות יעברו גל דיגיטציה שישנה אותן מן היסוד. אנו נעים לעולם שבו הדור הצעיר עומד להיות זה שיעצב את העתיד. לא נצטרך להגיע לאוניברסיטה או להתחיל לעבוד בחברה כדי לגדול. הם מתחילים תעשיות חדשות כאנשים צעירים. לכן אין מנוס משינויים – שינויים חברתיים ושינויים כלכליים כדרך להתקדם בעידן של מדע וטכנולוגיה."

"ישראל עומדת לשחק תפקיד מרכזי. אני אופטימי באשר לעתידה של מדינת ישראל והייתי רוצה לחלוק אתכם כמה תובנות. הראשונה – שאיננו עוד אי. האינטרנט מקשר אותנו לעולם. לראשונה אנו יכולים לבנות חברות שישרתו את כל העולם ולא רק את אלו שיש להם נוכחות בישראל. מתרחש שינוי תרבותי באקוסיסטם הישראלי שגורם לא רק לבנות חברות גדולות אלא גם להצמיח את החברות שיתאימו לעולם של העתיד."

 

"יש עניין גדול בישראל מגורמים שמגיעים ומשקיעים – מכל התעשיות שמחפשות חדשנות בין אם זו תעשיית הרכב, תעשיית השירותים הפיננסיים או הביטוח. כולם גילו לראשונה את ישראל. הם ממשיכים להגיע. הם ממשיכים להשקיע. אני מאמין שישראל נמצאת על סיפה של הזדמנות גדולה. העתיד שלנו בידיכם. כדי לנצל את ההזדמנות ותמשיכו להצמיח את ישראל אל תוך העידן החדש."

"לסיום רציתי להשאיר אתכם עם רעיון אחד. כמה חודשים לפני פטירתו של אבי שאלתי אותו אם יש משהו שהוא מתחרט עליו, או שהחמיץ בחייו. הוא חשב מעט ואחר כך ענה: "למעשה יש דבר אחד שעליו אני מתחרט. כאשר אני מסתכל על המציאות שבה נמצאת היום ישראל, אני מבין שהמציאות עלתה על כל החלומות שלנו. אם הייתי יודע זאת, הייתי חולם חלומות גדולים יותר. לכן אני מתחרט על כך שלא חלמתי מספיק."


"אני משאיר אתכם עם הציטוט הזה. יש לכם הזמנה פתוחה להצטרף אלינו לבניית מרכז פרס לשלום ולחדשנות, להדגים מה ניתן לעשות בעזרת חדשנות. תמשיכו להגיע לישראל ותהיו שותפים בעבודה הזאת איתנו וביחד נוכל לחלום חלומות גדולים יותר."עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
כשהסינים נחסמים בארה"ב הם מגיעים לישראל
כך אומר עומר בן צבי, ממשרד שיבולת בכנס ההשקעות הבינלאומיGoforIsrael שהתקיים בת"א בהשתתפות מאות משקיעים מסין, ארה"ב...
קרא עוד
שבבים
ורינט תתפצל לשתי חברות
חברה אחת תעסוק בפעילות מודיעין הסייבר של ורינט והשנייה תהיה אחראית על ניהול קשרי לקוחות ● המהלך מבוצע בעקבות...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות