פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראלשאול גלילה מימין וקאם אשקי, סגן נשיא לאסטרטגיה בלייטביטס

מרבית הביתנים בתערוכה הנלווית לכנס Dell Technology Word המתקיים בימים אלה בלאס וגאס הם או של חטיבות בדל או של שותפים עסקיים גדולים כדוגמת אינטל, אבל ביניהם גם ביתנים קטנים של חברות סטרטאפ. אחת מהן היא לייטביטס Lightbits הישראלית שדל קפיטל היא אחת המשקיעות בה ונשיאה הוא אביגדור וילנץ.

שוחחנו עם שאול גלילה, ה-COO של החברה ובעברו עבד כעשור במלאנוקס, וקאם אשקי, סגן נשיא לאסטרטגיה. "החברה נוסדה ב-2016. הנשיא שלה והמשקיע הראשון הוא אביגדור וילנץ אך גם משקיעים אסטרטגיים ובהם מלבד דל גם מיקרון וסיסקו.
"כל שרת שנקנה למרכז הנתונים מכיל גם מעבדים וגם נפח איחסון, הבעיה היא שהדרישה כיום בגלל יישומים כמו תבונה מלאכותית, למידת מכונה ולמידה עמוקה, נוצר צורך להגדיל בהרבה את האיחסון, ונוצר מצב שבו המעבדים של השרתים לא מנוסים. לייטביטס מנסה להפריד בין האחסון והמיחשוב בעזרת פרוטוקול תקשורת זמין TCP/IP וכך להגביר את היעילות." הסביר גלילה.
"מה שמיוחד בסטרטאפ שלנו הוא הצוות. עובדים אצלנו אנשי הטכנולוגיה מנוסים, שחלקם הובילו שלושה דורות של בקרי SSD בחברות שונות. גם צוות הניהול מורכב מאנשים עם נסיון רחב גם בטכנולוגיה, גם בהטמעה של טכנולוגיה וגם בניהול פיתוח." החברה מעסיקה 70 עובדים בעיקר בכפר סבא וחיפה, אך גם בסן חוזה קליפורניה ובניו יורק, ובקרוב ייפתח סניף באמסטרדם שישרת את השוק האירופי.
אנחנו בסוף שלב הפיתוח ותחילת עבודה עם לקוחות ראשונים ולכן אנו בשלים לחשוף את עצמנו בפני לקוחות פוטנציאליים.

אנחנו עוסקים באיחסון מוגדר תוכנה ועיקר האנרגיה שלנו היא באמת בפיתוח תוכנה שעושה NVMe על גבי TCP. אנחנו פיתחנו את התקן שאושר בדצמבר במהירות שיא של פחות משנתיים ו נדחף על ידי חברות גדולות כמו פייסבוק, אינטל ודל, ובהמשך הצטרפו אליהן חברות נוספות.


NVMe היה פרוטוקול ותיק ששימש לניהול וירטואלי של איחסון מקומי, חשבנו שכדאי להרחיב אותו לכל הרשת, וכך להחליף פרוטוקולים שקשה להשתמש בהם, ולכן הגבילו את היכולת הזו. חברות אחרות ניסו לפתח NVMe על גבי TCP אך נכשלו. אנחנו הראשונים שהצלחנו וגם דאגנו לאישורו כתקן.
ומוסיף אשקי: "כשמסתכלים על תשתית ענן, הלקוחות, שהם ספקי שירותי ענן רוצים לגדול מהר כדי לתמוך ביותר משתמשים, ולעשות זאת בדרך יעילה ותוך חסכון כספי. כאשר מפרידים בין האיחסון והעיבוד, ניתן לשדרג כל אחד מהם בנפרד. יש מערכות איחסון ומערכות עיבוד, והמשתמש יכול להרכיב קבוצות של איחסון ועיבוד לפי כל חלוקה שירצה. החיבור הזה, שיוצר שרת איחסון בדיסקים שנמצאים בכל רחבי מרכז הנתונים, הוא החידוש שלנו."
אמנם לייטביטס היא חברת תוכנה (ליתר דיוק SDN – Software Defined Network) אבל הפתרון שלה כולל גם כרטיס מאיץ ושרת (למשל של דל). פתרונות התוכנה שלנו הם אגנוסטים לחומרה, ולכן קל להטמיע אותם בכל סביבה" מסכם גלילה.
בתשובה לשאלה מה חיפשה דל שהביא להשקעתה בלייטביטס אומר גלילה: "דל מחפשת לבדל את השרתים שלה כשהם הולכים ללקוחות הם מתחרים אם הם הם מוסיפים את התוכנה שלנו הלקוחות מקבלים שרת של דל שמכיל את ההפרדה שלנו, שיהוי נמוך במיוחד, ועם שירותי נתונים כגון כיווץ והגנה כנגד כשלים ב-SSD, כלומר הם חסינים לשגיאות שדל מספקת."

 

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

‫שבבים‬
חשד: פרופסור סיני העובד בארה"ב גנב טכנולוגיה עבור וואווי
הפרופסור הסיני נעצר בחודש שעבר, וכעת עומד למשפט באישום כי גנב סודות מסטארט-אפ אמריקני עבור וואווי
קרא עוד
שבבים
סמסונג ואמדוקס ישתפו פעולה בהאצת הפריסה של רשתות G5 פתוחות מבוססות ענן אצל ספקי שירותי תקשורת
היוזמה המשותפת כוללת את הפתרונות של סמסונג לרשתות G5 עם ONAP, המאפשרת לספקי שירותי תקשורת לפרוס ולהפיק הכנסות...
קרא עוד
תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות