פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

הבאנה לאבס משיקה את מעבד Gaudi לאימון מערכות AI, חזק פי 4 מ-GPU

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני
HL 205 Mezzanine Card Straight on Branded
 מעבד גאודי. צילום יח"צ הבאנה לאבס

חברת הסטארט אפ הישראלית הבאנה לאבס (Habana Labs), המפתחת מעבדי AI, הכריזה היום על מעבד אימון ה-AI מדגם Habana Gaudi. מערכות אימון המבוססות על מעבדי Gaudi יספקו גידול בתפוקה (Throughput) של עד פי ארבעה ביחס למערכות הבנויות על בסיס מעבדי GPU )יחידות עיבוד גרפי) אחרים.

מהבאנה נמסר כי Gaudi הוא המעבד היחיד המשלב בתוכו חיבור אית'רנטRoCE שמאפשר למעבדים לתקשר ביניהם בקצב נתונים גבוה, וכן להתחבר דרך מתג אית'רנט סטנדרטי. בניגוד לגישת השימוש בסטנדרט פתוח של הבאנה, מערכות מבוססות GPU נשענות על ממשקי מערכת קנייניים שמגבילים את הסקלביליות ואת האפשרות לבחור מתכנני מערכת.

הארכיטקטורה של Gaudi מאפשרת גידול כמעט ליניארי בביצועי מערכות אימון ובכלל זה הרחבה של מערכות מבוססות Gaudi מהתקן יחיד למערכות גדולות הבנויות על בסיס מאות מעבדי Gaudi. באמצעות מעבד Gaudi, לקוחות הבאנה לאבס יכולים כעת לעשות שימוש במיתוג אית'רנט סטנדרטי הן עבור הגדלת משאבים (scale up) והן עבור הוספת משאבים (scale out) במערכות אימון AI.

מעבד Gaudi כולל GB32 של זיכרון HBM-2 ומוצע כעת בשתי תצורות:

HL-200 – כרטיס PCIe התומך ב-8 יציאות תקשורת של 100Gb Ethernet;
HL-205 – כרטיס mezzanine בעל תאימות לתקן ה-OCP-OAM, התומך ב-10 יציאות תקשורת של 100Gb Ethernet או 20 יציאות תקשורת של 50Gb Ethernet.

Gaudi הוא מעבד ה-AI השני אותו משיקה הבאנה לאבס בשנה האחרונה, לאחר השקת מעבד היסקי ה-AI מדגם Habana Goya™. Goya נמכר בשוק החל מהרבעון הרביעי של 2018 והפגין ביצועים מובילים בתחום ההיסקים ובכללם התפוקה הגבוהה ביותר בתעשייה, יעילות ההספק הגבוהה ביותר (תמונות לשנייה לכל ואט) וכן השהיה (latency) של זמן אמת.

מעבדי ה-AI של הבאנה לאבס מיועדים ליישומים תובעניים במיוחד וביניהם דטה סנטרים פיזיים ובענן ורכבים אוטונומיים.

הבאנה לאבס (Habana Labs) היא חברת מעבדי AI שנוסדה ב-2016 בכדי לפתח מהיסוד מעבדים שהותאמו באופן מיטבי לאימון רשתות נוירונים עמוקות ולפריסה של יכולות היסקים (inference) בסביבות ייצור. מאז הקמתה גייסה הבאנה לאבס 120 מיליון דולר, כולל גיוס של 75 מיליון דולר בהובלת אינטל קפיטל בסבב גיוס שני עליו הודיעה החברה בנובמבר 2018. לסבב זה הצטרפו WRV Capital, ,Bessemer Venture Partners, Battery Ventures Samsungומשקיעים נוספים.

מייסדי החברה הם דוד דהן ורן חלוץ, יוצאי חברת פריימסנס שנמכרה לאפל ב-2013 תמורת 345 מיליון דולר. המשקיע הראשון ויו"ר החברה הוא אביגדור וילנץ, ממייסדי אנפורנה שנמכרה לאמזון ב-2015 בעסקה של 370 מיליון דולר. מטרתה של הבאנה היא לשחרר את הפוטנציאל האמיתי של האינטליגנציה המלאכותית באמצעות פתרונות המציעים שיפורים של כמה סדרי גודל בביצועי העיבוד, הסקלביליות, העלות ויעילות צריכת ההספק. הבאנה ממוקמת בתל אביב, בקיסריה, בסן חוזה, בבייג'ין ובגדנסק שבפולין. החברה מעסיקה כ-150 עובדים ברחבי העולם ומתכננת להעסיק 200 עובדים כבר ב-2020, באמצעות גידול במרכזי המו"פ שלה בקיסריה, במגדל עזריאלי בתל אביב ובגדנסק. לשם כך החברה מגייסת עשרות עובדים נוספים, רובם מומחים בעלי ניסיון מעמיק בפיתוח אלגוריתמים התומכים ב-frameworks פופולריים הנדרשים לפיתוח מעבדי AI.

"מעבד Gaudi ישנה את הסטטוס קוו בשוק המעבדים לאימון AI", אמר דוד דהן, מנכ"ל של הבאנה לאבס. "מודלים לאימון AI דורשים כושר מחשוב הגדל באופן אקספוננציאלי מדי שנה ולכן חיוני לטפל בצרכים הדחופים של הדטה סנטר ושל מחשוב ענן בכדי להשיג רמה גבוהה הרבה יותר של תפוקה וסקלביליות. הבאנה עושה שימוש בארכיטקטורה החדשנית של Gaudi ומספקת באמצעותה את הביצועים הגבוהים ביותר בשוק תוך שילוב של קישוריות אית'רנט מבוססת סטנדרטים המאפשרת לבצע התאמות גודל ללא מגבלה".

"פייסבוק מעוניינת לספק פלטפורמות פתוחות לחדשנות סביבן התעשייה שלנו יכולה להתלכד", אמר ויג'אי ראו, מנהל טכנולוגיה ואסטרטגיה בפייסבוק. "אנחנו מרוצים שמעבד היסקי ה-AI מדגם Habana Goya מימש את ה-backend עבור מהדר ה-machine learning מדגם Glow ואף יצר עבורו קוד פתוח, וכן מרוצים מכך שמעבד אימון ה-AI מדגם Habana Gaudi תומך במפרט ה-OAM (OCP Accelerator Module)".

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
הסטארט אפ הישראלי ProteanTecs חושף פלטפורמה לבדיקת שבבים מבוססת ענן
החברה מובילה מהפכה בתחום ומציגה פתרון המזהה כשלים ומתריע על תקלות מבעוד מועד
קרא עוד
שבבים
SKF מקימה מרכז מצויינות לבינה מלאכותית תעשייתית בחיפה
המרכז יגייס במהלך השנתיים הקרובות כמה עשרות מהנדסים ומומחים בתחום הבינה המלאכותית. המרכז צפוי למנות כ-150 איש...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות