פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

אינטל מדווחת על התקדמות בשבב הקוגניטיבי-ביוני שלה

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני
INTEL INSIDE
 
אינטל מציגה נתונים חדשים אודות מעבד שלא חשפה כמעט בעבר בשם Loihi שמאפשר למשתמשים לעבד מידע עד פי 1,000 יותר מהר וביעילות גבוהה פי 10,000 מאשר יחידות עיבוד מרכזיות (CPUs) ביישומי בינה מלאכותית.
Loihi הוא שבב מחקר נוירו-מורפי הראשון של אינטל, אשר תוכנן בהשראת המוח האנושי, ומיישם את העקרונות הפועלים במוחות ביולוגיים על גבי ארכיטקטורות מחשב. אינטל הודיעה היום כי מערכות נוירו-מורפית בת מיליון נוירונים הכולל 64 שבבי מחקר מסוג Loihi או בשם הקוד שלהם Pohoiki Beach, זמינה בעת עבור קהילת החוקרים הרחבה. עם שבבי Pohoiki Beach, חוקרים יכולים לערוך ניסויים בשבב המחקר של אינטל.
"התרשמנו מאוד מהתוצאות המוקדמות שהודגמו לו וכעת מתכוונים להשתמש ב-Loihi במערכות נוירו-מורפיות חזקות עוד יותר. Pohoiki Beach יהיה זמין ליותר מ-60 שותפים באקוסיסטם אשר ישתמשו במערכת המתמחה הזאת לפתרון בעיות מורכבות ועתירות מחשוב," אמר ריץ' יוליג, מנכ"ל Intel Labs.
לדברי יוליג, הודות להשקת Pohoiki Beach, חוקרים יוכלו עכשיו להרחיב ביעילות את השימוש באלגוריתמים חדשניים שנותרו בהשראת המערכת העצבית כגון Sparse coding, איתור מיקום ומיפוי בו זמניים (SLAM) ותכנון מסלולים המסוגלים ללמוד ולהסתגל בהסתמך על נתונים שהוזנו להם. Pohoiki Beach מייצג אבן דרך חשובה במחקר הנוירו-מורפי של אינטל ומניח את היסודות שיאפשרו ל-Intel Labs להרחיב את הארכיטקטורה עד ל-100 מיליון נוירונים בשלב מאוחר יותר השנה.
המשך המזעור והגדלת ביצועי המחשוב שאיפשר חוק מור מצריך יותר מאשר תהליך מתמשך של תהליכים וצמתים. ככל שעומסי מחשוב מורכבים הופכים להיות הנורמה, גדל הצורך בארכיטקטורות מתמחות ליישומים ספציפיים.
המערכת הנוירו-מורפית של Pohoiki Beach מדגימה את היתרונות של ארכיטקטורה מתמחה עבור יישומים חדשים, לרבות כמה מבעיות המחשוב הקשות ביותר של האינטרנט של הדברים וההתקנים אוטונומיים. עם שימוש במערכת מתמחה מסוג זה, בניגוד לטכנולוגיות מחשוב כלליות, נוכל לצפות לשיפור בסדרי גודל שלמהירות ויעילות המחשוב בשורה של יישומים מציאותיים לגמרי, החל מנהיגה אוטונומית דרך בתים חכמים וכלה באבטחת סייבר. בעקבות ההשקה של Pohoiki Beach, אינטל ושותפותיה לאקוסיסטם יוכלו להמשיך לפרוץ גבולות עם אלגוריתמים חדשים בהשראת רשתות עצביות.
"Loihi איפשר לנו ליצור רשת עצבית עם spikes המחקה את הייצוג העצבי וההתנהגות היסודיים של המוח. התברר לנו שפתרון SLAM הוא מאפיין של מבנה הרשת. השווינו רשת שהורצה באמצעות Loihi וגילינו שהיא מדויקת באותה מידע אך צורכת 100 פעמים פחות אנרגיה מאשר שיטת SLAM לרובוטים הניידים המתבססת של CPU," אמר פרופ' קונסטנטינוס מי'צמיזוס מאוניברסיטת רטג'רס.
אינטל הציגה את שבב המחקר הנוירו-מורפי הראשון Loihi לראשונה ב-2017 ובכך עשתה צעד גדול לקראת פיתוח חומרה נוירו-מורפית. במרס 2018 הקימה החברה את קהילת המחקר הנוירו-מורפי של אינטל (INRC) בכדי לקדם את הפיתוח של אלגוריתמים נוירו-מורפיים, תכנה ויישומים. באמצעות INRC מעניקה אינטל גישה למערכות הענן של Loihi ולמערכת Kapoho Bay המבוססת עליו.
עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
כשהסינים נחסמים בארה"ב הם מגיעים לישראל
כך אומר עומר בן צבי, ממשרד שיבולת בכנס ההשקעות הבינלאומיGoforIsrael שהתקיים בת"א בהשתתפות מאות משקיעים מסין, ארה"ב...
קרא עוד
שבבים
ורינט תתפצל לשתי חברות
חברה אחת תעסוק בפעילות מודיעין הסייבר של ורינט והשנייה תהיה אחראית על ניהול קשרי לקוחות ● המהלך מבוצע בעקבות...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות