פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

מרכז מצוינות סיני-ישראלי להדפסת ננו חומרים יוקם בבר אילן

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני
3 1
 חברי המשלחת הישראלית לצד נציגי מכון הננו הסיני ופרופ' פיקסלר לצד פרופ' יוליאנג זאו במעמד החתימה. צילום:טיאן מיי

הסכם שנחתם הבוקר, שלישי, בבייג'ינג בין האקדמיה הלאומית הסינית למדעים (CAS) למכון הננו טכנולוגיה וחומרים מתקדמים של אוניברסיטת בר אילן (BINA), יאפשר הקמת פרוקיט ראשון מסוגו שבו לראשונה, מוקם מרכז מצוינות סיני שיפעל מחוץ לגבולות סין.

אירוע החתימה התקיים במכון לננוטכנולוגיה וננו-מדעים הלאומי הסיני בבייג'ינג, במעמד נציגות דיפלומטית של שגרירות ישראל בבייג'ינג ועליו חתמו המארח, ראש המכון פרופ' יוליאנג זאו (Prof. Yuliang Zhao ) ופרופ' דרור פיקסלר, ראש המכון לננו טכנולוגיה של אוניברסיטת בר-אילן. המעבדה, שתשלב חוקרים ממכוני מחקר נוספים בארץ, תתמקד בחקר תחומי הננו-רפואה, הנדסת חומרים דו מימדיים (2D) ובמיוחד הפקת וייצור הגראפן. באמצעותו תוכל המעבדה להדפיס מסכים מתקפלים בעובי עשירית הננו מטר.

משימתה העיקרית של מעבדת המחקר המשותפת, מסבירים יוזמי ההסכם, תהיה לשלב עבודת צוות של חוקרים סיניים וישראלים ואליהם יצטרפו תעשיינים משתי המדינות. שילוב התעשיינים, בסופו של התהליך, נועד לתרגם את המחקרים התיאורטיים במעבדות הסטריליות המתמחות בחומרים ננו-רפואיים ובגראפן ולהעביר אותם לשלב הבא הפרקטי, כלומר למוצר צריכה זמין.

"שיתוף פעולה משמעותי זה, בהיקף השקעה של כמה מיליוני יואן" מסביר פרופ' פיקסלר מאוניברסיטת בר-אילן, מאדריכלי היוזמה "נועד בסופו של דבר לייצר הזדמנויות למשרות חדשות. יוזמה שתוביל לצמיחה הכלכלית של סין וגם של ישראל."

טקס חתימת ההסכם הוא פסגת הפעילות של משלחת בכירה מאוניברסיטת בר-אילן שיצאה לבייג'ינג לנהל את השיחות. המשלחת המונה 13 חוקרי וחברי צוות המכון לננוטכנולוגיה ולחומרים מתקדמים, כוללת את פרופ' דרור פיקסלר ראש המכון, פרופ' זאב זלבסקי, פרופ' דיוד זייתון, פרופ' אהוד בנין, פרופ' ירון שב-טל, פרופ' רחלה פופובצר, פרופ' דורון גרבר, פרופ' יצחק מסתאי, פרופ' יובל גרעיני, ד"ר יוסי טל יוסף מנהל המכון וד"ר דניאלה גורביץ' המשנה לראש המכון.

מבר אילן נמסר כי החוקרים שנרתמו לאתגר, יבצעו מחקרים אשר נושאים פוטנציאל טכנולוגי חסר תקדים שיהווה קפיצת דרך שתקדם משמעותית את קשרי המדע בין ישראל- סין ואת מידת השפעתה יוכל כל אדם להיווכח כבר בעתיד הקרוב.

אירוע משמעותי נוסף בו לקחה חלק משלחת בר אילן הוא פורום דירקטורים, של ראשי מכוני ננוטכנולוגיה מכל העולם. פרופ' פיקסלר, ראש מכון הננוטכנולוגיה של אוניברסיטת בר אילן לא רק שהיה אורח בוועידה אלא שהוא, למעשה, הרוח החיה שמאחורי גיבוש הפורום העולמי והיה שותף פעיל בהפקתו, בשיתוף עם האקדמיה הלאומית למדעים הסינית, והעומד בראשה, פרופ' צ'ונלי באי (Prof. Chunli BAI).
עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
קמטק מדווחת על קבלת הזמנות ל-34 מערכות מ- 5 יצרניות חיישנים למצלמות
מרבית ההזמנות יותקנו במהלך המחצית הראשונה של 2020
קרא עוד
שבבים
אייסייט הציגה ב-CES חידושים במערכת ניטור הנהג
ליאת רוסטוק, סמנכ"לית שיווק בחברה הסבירה ל-CHIPORTAL בביתן החברה ב-CES כיצד מגלים האם הנהג נרדם, משוחח בטלפון או מעשן.
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות