פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
shai cohen 2
 שי כהן, מנכ"ל פרוטאנטקס

תהליך התכנון והייצור של שבבים טומן בחובו שפע של אפשרויות לטעויות וליקויים שיכולים בסופו של דבר לגרום לתקלות במוצר הסופי. עלותן של תקלות אלו עלולה להגיע לסכומי עתק, בנוסף לפגיעה במוניטין של ספקי המוצרים הפגומים. חברות אלקטרוניקה זקוקות, אם כן, לפתרונות שיסייעו להן לנבא ליקויים פוטנציאליים וכן לאתר תקלות בשלבים מוקדמים לפני שיהפכו לתקלות במוצרים.

חברת הסטארט-אפ הישראלית ProteanTecs מובילה מהפכה בתחום זה ומציגה פתרון שמזהה כשלים ומתריע על תקלות מבעוד מועד. החברה פיתחה פלטפורמה מבוססת ענן, המשלבת איסוף נתונים המופקים על ידי "סוכנים" (IPs) מוטמעים בשבב, יחד עם למידת מכונה וניתוח מעמיק של נתונים אלה. התוצאה היא שיפור משמעותי של איכות השבב והמערכת בשלבי הייצור, ומעקב אחר האמינות התפקודית בשלבי השימוש. בכך הפלטפורמה מאפשרת קבלת התרעה על תקלה – בטרם תהפוך לכשל. proteanTecs מספקת תובנות חסרות תקדים לכל אורך שרשרת הערך, החל ביצרניות השבבים, דרך יצרניות המערכות ועד ספקי השירותים הדיגיטליים. החברה מפתחת בנוסף כלי תוכנה לאוטומציה של תכנון אלקטרוני (EDA) שתומכים בפתרון.

כחלק ממאמצי הפיתוח נדרשו ל- ProteanTecs גמישות ואפשרויות הרחבה שיתמכו בעומסים של מחשוב עתיר ביצועים (HPC) להרצת מיליוני סימולציות מידי יום. "אנו מעבדים על בסיס יומי היקף גדול של נתונים עבור כל שבב ואחר כך מריצים אלגוריתמים של למידת מכונה על בסיס הנתונים הללו", אומר יובל בונן, מייסד משותף וסגן נשיא לתוכנה ב-proteanTecs. "לעתים אנו צריכים להריץ עשרות מיליוני סימולציות בשבוע מסוים ורק מיליונים בודדים של סימולציות בשבוע העוקב. אנו באמת זקוקים לגמישות שתתאים לדרישות המשתנות שלנו. בנוסף, עלינו לעמוד בתאריכי היעד של מסירת תוכנות ה-EDA ללקוחותינו, עלינו לספק פרויקטים בזמן, כל הזמן. כחברת סטארט-אפ, שאפנו גם לקצץ בעלויות התפעוליות ככל שניתן אך בה בעת להיות ערוכים לצמיחה עסקית מהירה".


ProteanTecs ביצעה פרויקט הוכחת היתכנות (POC) בסיוע ארכיטקטים של AWS שהציג את האופן שבו שימוש בענן של AWS ישפר את הביצועים ואת יכולת ההרחבה. "AWS עבדה אתנו באופן צמוד לכל אורך פרויקט הוכחת ההיתכנות כדי לסייע לנו לרתום את יתרונות הענן לעומסי EDA", מוסיף בונן. "הבנו שטכנולוגיות AWS מתאימות לנו באופן מובהק במונחים של ביצועים, אמינות וגמישות".


בעקבות ה-POC העבירה ProteanTecs את עומסי המחשוב לעיבוד המבוסס על מעבדי Xeon של אינטל ומכונות Amazon Elastic Compute Cloud (Amazon EC2) C5 . החברה משתמשת ב-Amazon Relational Database Service (Amazon RDS) כדי לאחסן נתוני המעבדים ומריצה קונטיינרים על קוברנטיס ב-AWS EC2. כדי לבצע אופטימיזציה של עלויות העומסים, התחילה החברה להשתמש בשירות Amazon EC2 Spot Instances. השירות מאפשר שימוש ברזרבות של כוח עיבוד Amazon EC2 תוך חיסכון של עד 90% בעלויות בהשוואה למחירים של שימוש על פי דרישה.
הרצת מיליוני סימולציות במקביל מידי שבוע
השימוש ב-AWS מאפשר ל- proteanTecs להריץ עשרות מיליוני סימולציות במקביל מדי שבוע. "אנו יכולים לתמוך בקלות בדרישות העיבוד הכבדות והזיכרון על ידי הרצת עומסי המחשוב עתיר הביצועים שלנו ב-Amazon EC2", אומר בונן. "לחברה יש עתה גמישות להרחיב או לצמצם השימוש במשאבים בהתאם לצרכי הלקוחות. כאמור, לעתים אנו צריכים להריץ עשרות מיליוני סימולציות בשבוע מסוים ורק מספר מיליוני סימולציות בשבוע אחר. AWS נותנת לנו את הגמישות לעשות זאת ללא כל מאמץ".
האצת זמן ההגעה לשוק
ProteanTecs יכולה להזמין בקלות משאבי עיבוד ואחסון חדשים שמאיצים את זמן ההגעה לשוק של פתרונות ה-SaaS וה-EDA שלה ללקוחות. "השימוש ב-AWS מאפשר לנו להזמין משאבים תוך דקות והדבר מסייע לנו להאיץ את אספקת פתרונותינו ללקוחות", מוסיף בונן. לדוגמה, לקוח שלנו דרש מאתנו לספק פרויקט שבועיים מוקדם יותר מהתכנון ואנו הצלחנו לעמוד בתאריך היעד החדש – דבר שלא היינו מסוגלים לבצע ללא AWS. עם AWS אנו מסוגלים להרחיב את השימוש במהירות ולצרוך משאבי עיבוד וזיכרון בהיקף כפול בהשוואה לסביבה של שרתים מקומיים (on-premise)".
קיצוץ של 60% בעלויות
לדברי בונן, החברה נהנית גם מחסכון כספי ישיר. "על ידי ניצול היתרון הגלום ב-Amazon EC2 Spot Instances, אנו מריצים את הסביבה שלנו באופן יעיל יותר מבחינה כלכלית. אנו מקצצים את העלויות התפעוליות שלנו בשיעור של כ- 60% תוך באמצעות השימוש בשירות זה. החסכון מאפשר לנו להשקיע משאבים רבים יותר במחקר ופיתוח ולבנות מוצרים חדשים שיבדלו את החברה", מסכם בונן.

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

‫שבבים‬
אפל מגבירה הזמנות המעבדים לאייפון 11 מ-TSMC
הבקשה הזאת מצביעה גם על כך, שהמכירות של הדור הקודם של המכשירים, iPhone 10, לא היו מוצלחות דיין עבור אפל, ולכן הפעם...
קרא עוד
שבבים
בואינג וטקטיקל רובוטיקס הישראלית בוחנות פיתוח של רכבי אוויר הממריאים אנכית
יצרנית המטוסים בואינג וחברת טקטיקל רובוטיקס (Tactical Robotics) הישראלית, חתמו על הסכם לפיתוח אפשרי של כלי טייס מבוסס...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות