פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

פרטים חדשים על הרכישה הצפויה של הבאנה לאבס ע"י אינטל

לפני כשבוע נודע לראשונה כי אינטל נמצאת במו"מ מתקדם לרכישת חברת הבאנה לאבס. להלן כמה פרטים מענינים שנודעו לציפסים על הרכישה המסקרנת.

ראשית מדובר ברכישה אסטראטגית עבור אינטל. למעשה זו עוד הצהרת כוונות שמשמעותה אינטל רוצה להיות שחקן מרכזי בתחום השבבים לשוק הבינה המלאכותית ומצד שני היא מודה כי אין לה יכולת לפתח פתרונות טובים מספיק או מהירים מספיק בעזרת צוותי הפיתוח שלה. ההצלחות של NVIDIA בתחום השבבים לישומים מבוססי בינה מלאכותית מחד והתחזקותה של חברת AMD בתחום מאידך, הביאו את הנהלת אינטל למסקנה כי היא צריכה לנקוט בפעולה מהירה לפני שתאבד לחלוטין את שוק הבינה המלאכותית כפי שקרה לה בשוק הסלולר ובשווקים משמעותים אחרים בהם לא הצליחה להגיע לעמדה דומה למעמדה בשוק המעבדים למחשבים.

כאן המקום לציין כי בשלוש השנים האחרונות ביצעה אינטל שלש רכישות בתחום הבינה המלאכותית. הראשונה היתה של חברת Nervana שנרכשה בשנת 2016 בסכום של כ- 400 מליון דולר.באותה שנה רכשה אינטל גם את חברת ה- AI לתחום הרחפנים Movidius וב-2018 רכשה את חברת ה- Vertex.AI - Deep Learning . שתי הרכישות האחרונות היו בסכומים נמוכים יחסית שסכומם לא פורסם מאחר ולא עברו את הרף המחייב את אינטל. כעת נראה כי אינטל מעלה הילוך גם בגלל שיפור באחיזתם של מתחרותיה בשוק הבינה המלאכותית וגם בגלל הצורך להראות שיש באמתחה פתרונות אטרקאטיבים לשוק זה המתפתח במהירות. לצורך כך היא מנהלת מו"מ עם בעלי חברת הבאנה כאשר הפעם מדובר בסכומים משמעותים העשויים להביא לסגירת העסקה בסכום הנע בין 1.2-1.8 מילארד דולר. זהו סכום הגדול פי 10 ויותר מסך הכספים שגייסה הבאנה בשלוש שנות קיומה. הוא מצביע על קפיצה מהירה בשווי שלה אך גם ככל הנראה על היכולות המרשימות של השבב המכונה Gaudi שפיתחה הבאנה לישומי Deep Leraning ושל שבב ה-Goya – הנחשב למעבד הראשון היודע להסיק מסקנות בעזרת Deep Learning.

לדברי אנשי הבאנה Goya מגיע לביצועים הטובים פי 3!!! ויעיל פי שניים יותר מהמעבד Tesla T4 של Nvidia תוך השהיה Latency)) נמוכה בהרבה. עובדה זו מסבירה כמובן את ההתענינות הגדולה של אינטל ברכישת הבאנה.

לצ'יפסים נודע כי לאור הסטוריה לא מזהירה של אינטל בהטמעת חברות שרכשה לתוך החברה סוכם בין הצדדים כי בדומה לעסקת אינטל מובילאיי גם בעסקת הבאנה צפויה אינטל לאפשר להבאנה להמשיך להתנהל בצורה עצמאית.שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות