פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

spectronics_logo

חברת ספקטרוניקס הישראלית שעוסקת בפיתוח מערכות מבוססות חיישנים לגילוי להבות וכיבוי אש לשימושים צבאיים, נמכרת לחברה ההנדסית הגדולה אמרסון.. אמרסון תשלם עבור כל מניותיה של מטרוניקס סכום של 79 מיליון דולר במזומן ועוד 20 דולר בדיווידנדים לאחר העברת הבעלות. מדובר בפרמייה של 5.7% על שוויה של ספטקרוניקס בבורסת תל אביב – 283 מיליון שקל (74 מיליון דולר) .

 

בעלי המניות העיקריים בחברה הם המייסד, יחיאל ספקטור, המחזיק ב-34.5% מהונה, קרן סקיי בראשות צבי יוכמן וניר דגן (16.5%) ויואל קרסו (10%). יו"ר החברה הוא מאמן הכדורסל צביקה שרף. עם השלמת המיזוג מניות ספקטרוניקס תימחקנה מהמסחר בבורסה בת"א. ספקטור יזכה איפה לאקזיט של כ-35 מיליון דולרים.

חברת ספקטרוניקס (Spectronix) משדרות חתמה על עיסקה למכירתה לחברת  Emerson Electric האמריקאית בעיסקת מזומנים בהיקף של 99 מיליון דולר. העיסקה תתבצע בשני מהלכים מרכזיים: רכישת כל מניות החברה במזומן בהיקף של 79 מיליון דולר, ואחר מכן חלוקת דיבידנד לבעלי המניות בהיקף של 20 מיליון דולר. העיסקה תתבצע במתכונת של מיזוג משולש הופכי, אשר מטרתו להפוך את ספקטרוניקס לחברה פרטית שאינה נסחרת בבורסה.

 

בדו"ח השנתי האחרון דיווחה ספקטרוניקס על משא ומתן עם משקיעים חיצוניים לשינוי הרכב הבעלות על החברה. המנכ"ל ובעל השליטה בחברה, יחיאל ספקטור, מסר שהוא שהוא נמצא בקשר עם מספר משקיעים פוטנציאליים.

לאור הבטחתו של אמרסון כי העובדים לא ייפגעו מהמהלך, הוחלט בהסכם הרכישה כי אמרסון מחויבת כי במשך 12 שנים ממועד השלמת העסקה, מספר העובדים במפעל בשדרות לא יפחת מ-159 עובדים (לפחות 85 עובדים במחלקת המחקר והפיתוח ולפחות 82 עובדים בהנהלה ובשיווק). תנאי העסקת העובדים לא ישונו מהותית לרעתם בהשוואה לתנאי העסקה הקיימים. בנוסף, ההסכם כולל הגדרה מדוייקת המציינת כמה עובדים ניתן יהיה לפטר אם תהיה ירידה במכירות, ושומר על יחס בין הירידה בעובדים לבין הירידה בהכנסות. כאשר היקף המכירות עולה, החברה הרוכשת מתחייבת להגדיל את מצבת העובדים בשדרות.

הגלאים האזרחיים בנויים משתי משפחות מרכזיות: גלאי אש אופטיים מסוג UV, IR, מצלמות CCTV ושילובים ביניהם, וכן גלאי גז אופטיים. המערכות האזרחיות של החברה מותקנות במתקנים כימיים ופטרו-כימים, דוגמת בתי-זיקוק, חברות דלק, אתרי קידוח ימיים ויבשתיים וכדומה. כ-89% מהמכירות הן לייצוא.

 

בשנת 2014 הסתכמו מכירותיה בכ-40 מיליון דולר, בהשוואה לכ-34.8 מיליון דולר בשנת 2013. ראוי לציין שמדובר בשנה שבה התנהלה מלחמה (מבצע צוק איתן) שלכל אורכה פעלה החברה כשהיא נמצאת תחת הפגזה של רקטות מעזה.עוד בתחום תוכנות משובצות

כתבות נוספות בתחום

‫תוכנות משובצות‬
רנסאס רוכשת את IDT תמורת 6.7 מיליארד דולרים
חברת השבבים היפנית המתמחה בתחומי מוצרים מעורבים, קישוריות וכוח אלחוטי מצרפת אליה חברה העוסקת בתחום דומה, אך מציעה פתרונות משלימים
קרא עוד
‫תוכנות משובצות‬
עליבבא רכשה את C-Sky Microsystems מפתחת מעבדים למערכות משובצות מחשב
המהלך מדגיש מגמה גוברת בקרב חברות כמו גוגל, אמזון ועליבבא, שלהוטות לבלוע חברות שבבים מתוך מטרה לתכנן שבבים שמתאימים לעסקים שלהן.
קרא עוד


תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות