פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

VisIC חשפה את המוצר המהפכני שלה להמרת אנרגיה

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני

TAMARA_BAKSH
ד"ר תמרה בקש, מנכ"לית VisIC במפגש מועדון השבבים הישראלי, ספטמבר 2013. צילום: שמואל אוסטר

אחד המשאבים המוגבלים ביותר בעולם הוא האנרגיה. אחוז גבוה של אנרגיה מתבזבז בדרך למחשבים, למקררים, למכונות הכביסה והטלוויזיות. חלק מהאנרגיה הזו מתבזבז בתהליך המרת האנרגיה לשימוש המכשירים בידי ספק הכוח.

לפי מיטב המסורת, כנס מועדון השבבים הישראלי נפתח גם הפעם בהצגת חברת סטארט אפ חדשה. הפעם היתה זו מנכ"לית VisIC, ד"ר תמרה באקש שהציגה את הפתרון המהפכני של חברתה.

"החזון של VisIC הוא לאפשר בניית מערכות שימור אנרגיה יעילות וכלכליות. VisIC  מתמקדת בשוק שונה מזה של מרבית חברות השבבים, שוק ה-TAM ששוויו הוא כ-20 מיליארד דולרים. ה-TAM לא שייך לא למעבדים, לא ל-DSP לא לזכרון ואף לא ל-IT. תחת זאת TAM הוא מערכת להמרת אנרגיה עבור כל התעשיות הללו ועוד לרמת האנרגיה שהן דורשות. לעומת מיליארדי הטרנזיסטורים בתעשיית השבבים המסורתית - מספיק טרנזיסטור אחד ולמעשה יאן צורך בהשקעה כלשהי בתוכנה."

תחום מערכות שימור האנרגיה:

"מערכות המרת אנרגיה משתמשות בארכיטקטורת מיתוג. מערכות אלה נמצאות בכל מקום ומפסידות יותר מ-10% מהאנרגיה הנכנסת בכל המרה. רכיבים מבוססי סיליקון מיצו את יכולת היעילות שהם מסוגלים לספק ולכן נדרש שינוי מהפכני. מדובר במוצר פשוט, שניתן להכין אותו אצל יצרני השבבים ויש לו יתרונות בעולם האמיתי וביקוש עצום. אז למה אף מיליארדר ישראלי לא קפץ על זה?

בהמשך תיארה ד"ר באקש את הבעיה הפיסיקלית ואת הפתרון של VisIC  : "הבעיה הפיסיקלית היא שמערכות אנרגיה רוצות כל הזמן להיות במצב כבוי. מערכות גליום ניטרד (GaN) רוצות להיות כל הזמן פעילות. מפתחים אחרים משתמשים בטריקים של המעגלים כדי ליצור טרנזיסטורי GaN שיהיו במצב כבוי אך בכך הם מקטינים את יתרונות ה- GaN ומוסיפים מגבלת תכנון. "

"VisIC  מצאה את הפתרון שהוא טרנזיסטור GaN שבאופן טבעי הוא כבוי. השבב של VisIC  מאפשר הפחתת דרישות האנרגיה להמרה ואת ההתנגדות. אנו מאמינים כי בידינו הפתרון הנכון והמתאים, והוא גם מוגן בידי פטנטים, הצוות הנכון שממשיך להתפתח וכן את שותפי הייצור הנכונים. בקרוב נספק את הפתרון הנכון להתחיל את מהפכת המרת האנרגיה. הלקוח מרוויח ספק כוח הרבה יותר קטן, יעיל וזול ממה שהוא יכול להשיג בסיליקון, ולכן החברות הגדולות בעולם מדברות איתנו ומבקשות לקבל גישה לטכנולוגיה שלנו."

החברה שהיו"ר שלה הוא קובי בן צבי, מי שהיה מייסד ומנכ"ל וינטגרה נמצאת כעת בתהליך גיוס משקיעים נוספים להשלמת הפיתוח.
עוד בתחום טכנולוגיות ירוקות


תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות