פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

רפאל פיתחה מערכת הגנה לזיהוי ונטרול רחפנים

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני
4662

המערכת החדשה לגילוי רחפנים צילום: באדיבות רפאל

 

חברת רפאל חשפה בשבוע שעבר בתערוכת אבטחה בברזיל פיתוח חדש : מערכת הגנה ונטרול של רחפנים.

רפאל, שמפתחת ומייצרת את מערכות  "כיפת ברזל" ו"שרביט קסמים", מתכוננת לעידן הבא בלוחמה הטכנולוגית שכבר נמצא ממש כאן: עידן הרחפנים. כלי הטיס הקטנים והבלתי מאוישים שהפכו ללהיט מכירות באינטרנט, מדירים שינה מעיניהם של גורמים בטחוניים ואזרחייםשונים בשל הקלות היחסית בה הם יכולים לחדור לנקודות רגישות דוגמת שדות תעופה, לאסוף מודיעין או לגרום נזק אחר. גם הזמינות של הרחפנים הבלתי מאוישים, שבחודשים האחרונים כבר חדרו למתחמים רגישים בארץ ובחו"ל, מדאיגה את גורמי הביטחון. בדיוק מסיבה זו חושפת רפאל את התשובה לאיום החדש: מערכת ה-Drone Dome להגנה מפני רחפנים.

 

המערכת מספקת הגנה אווירית יעילה כנגד רחפנים עוינים (מיקרו וננו כטב"מים) תוך גילוי, זיהוי, עקיבה ונטרול של רחפנים עוינים המופעלים באזורים אסורי-טיסה על-ידי גורמי טרור, לצורך ביצוע תקיפות אוויריות, איסוף מודיעין ופעילויות נוספות. המערכת מאפשרת הגנה של 360 מעלות, ומתאפיינת בתגובה מהירה, מניעת נזק סביבתי ושמירה מיטבית על בטיחות התושבים או מטוסים הטסים באזור.

 

מערכת Drone Dome כוללת מכ"ם RPS-42, מערכת תצפית MEOS ומערכת חסימה  C-GUARD RD  והיא  פועלת בכל תנאי מזג-אוויר, 24 שעות ביממה.  תהליך הנטרול של הרחפן כולל מספר שלבים. בשלב ראשון, המערכת מגלה ומזהה את הרחפן המאיים, באמצעות מכ"ם וחיישנים אלקטרו-אופטיים או אינפרה-אדום.

 

בשלב השני, מתבצע חישוב הנתונים ומועברת התראה למפעיל במידה והרחפן עוין. בשלב השלישי, מתחילה פעולת שיבוש אוטומטית או ידנית של תדרי הרחפן על ידי מפעיל המערכת, בהתאם להגדרת המנוע החישובי. בשלב הסופי, כאשר הרחפן המאיים מגיע לאזור המוגן, הוא מנוטרל באמצעות מערכת חסימת GPS ועל-ידי חסימת רדיו.

מרפאל נמסר כי רכיבי מערכת Drone Dome מיוצרים על-ידי חברות ישראליות מובילות בעלות מוניטין בין-לאומי. כל הרכיבים כבר הוכחו מבצעית והם בשימוש בקרב צבאות וכוחות שיטור רבים ברחבי העולם.
עוד בתחום צבאי ובטחוני

כתבות נוספות בתחום

צבאי / בטחוני‬
ראדא מדווחת על הזמנות חדשות בהיקף של 6 מיליון דולר;
ראדא תעשיות אלקטרוניקה זכתה מתחילת 2019 בהזמנות חדשות בגובה 41 מיליון דולר
קרא עוד
צבאי / בטחוני‬
חברת רפאל מסרה משלוח ראשון של מערכות "מעיל-רוח" לחטיבות השיריון של הצבא האמריקאי
מדובר בחלק הראשון של הצטיידות חטיבות טנקי האברמס במסגרת החוזה שנחתם ב- 2018 ꞏ    מערכות מעיל רוח של רפאל על גבי טנק אברהמס אמריקני....
קרא עוד


תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות